pondělí 6. června 2016

Po dešti

je procházka nejlepší v holinách. A když máte s sebou dva kámoše, tak je to ještě lepší.
Po kličkování mezi loužemi, přeskoky vodítka když se kluci motají sem a tam (aby očmuchali a vzápětí označkovali kdejaký keřík, strom a nebo i kus cesty) si s chutí uvařím mátový čaj.

po dešti
„Pes není zvíře, pes je přítel.“
– Axel Munthe

psi

„Psi nejsou celým naším životem, ale díky nim je náš život úplný.“
– Roger Caras


Naši psi už jsou páni v letech. Sonny je zlatý retrívr + nevíme co, Atrey je labradorský retrívr s papíry. Původně jsme měli Atreye, ale po nastěhování do hor, kde Atrýskovi byl přidělen samostatný 1+kk na zahradě, jsme mu našli nového kamaráda a spolubydlícího - Sonnyho, neboli Soníka.


Chvíli to trvalo, než se kluci dohodli na společném ubytovacím řádu a od té chvíle jsou nerozluční, dokonce i téměř stejně staří. Bohužel slovo staří je na místě. Je jim jedenáct.
Zdravotní problémy se jim úspěšně vyhýbaly, s věkem nakonec přeci jen dorazily. U Soníka jsou to zadní nohy. Koupili jsme Alavis, ale neměl na něj velký účinek, tak jsme objednali Chondro Can forte a musím říct, že účinek se dostavil. Už má dobrané druhé balení a teď pauzuje. Zkusíme mu po odmlce zase ten Alavis a uvidíme, jestli bude stačit. 
Atrey začal mít problémy s dýcháním, na veterině nám řekli, že to je pravděpodobně podle příznaků paralíza hrtanu (nevyléčitelné) a po operaci se může dávit jídlem. Takže chodíme jen na krátké procházky a nevystavujeme ho žádnému stresu, zátěži, jinak začne rychle dýchat a jak se nemůže nadechnout panikaří a záchvat je tu.

Jo, pračka funguje. Byl to dětský bezpečnostní zámek, který se nevím jak zapnul.
Stejně si myslím, že dítě by to otevřelo, příště si zajdu k sousedům vypůjčit nějakého prcka :)

Žádné komentáře:

Okomentovat

Díky za komentář :)
Andrea